ღონისძიებები და კონცერტები საქართველოშიმისამართი
საქართველოს ნაციონალური ბალეტი „სუხიშვილი“ ბათუმის ხელოვნებისა და მუსიკის ცენტრში
საქართველოს ეროვნული ბალეტი "სუხიშვილი" ყველა ხელოვნების მოყვარულს იწვევს გრანდიოზულ კონცერტზე, რომელიც გაიმართება ბათუმის ხელოვნებისა და მუსიკის ცენტრში. ეს ღონისძიება გპირდებათ იყოს ძლიერი კულტურული ღონისძიება, რომელიც აერთიანებს ქართული ცეკვის ტრადიციებსა და თანამედროვეობას.
ბათუმის ხელოვნებისა და მუსიკის ცენტრი, რომელიც მდებარეობს ქალაქის ულამაზეს ნაწილში, ერთ-ერთი ყველაზე პრესტიჟული ადგილია კულტურული ღონისძიებებისთვის. ფართო დარბაზი შესანიშნავი აკუსტიკით და თანამედროვე აღჭურვილობით ქმნის იდეალურ პირობებს ლამაზი ხელოვნებით ტკბობისთვის.
სუხიშვილის ანსამბლი, რომელიც დაარსდა 1945 წელს ილიკო სუხიშვილისა და ნინო რამიშვილის ხელმძღვანელობით, ცნობილია თავისი უნიკალური ნაწარმოებებით, რომლებიც აერთიანებს ტრადიციული ქართული ფოლკლორის ელემენტებს და თანამედროვე ქორეოგრაფიულ ტექნიკას. თავისი ხანგრძლივი ისტორიის მანძილზე ანსამბლმა შეასრულა 19200-ზე მეტი სპექტაკლი 88 ქვეყანაში და მოიგო 60 მილიონზე მეტი მაყურებლის გული.
კონცერტი ბათუმის ხელოვნებისა და მუსიკის ცენტრში ნამდვილი დღესასწაული იქნება ყველასთვის, ვინც აფასებს კულტურას და ხელოვნებას. საღამოს პროგრამა — საუკეთესო ნომრები ანსამბლის რეპერტუარიდან, რომლებიც უკვე კლასიკად იქცა, ასევე ახალი პროდუქცია, რომელიც გააოცებს და გაახარებს მაყურებელს.
არ გამოტოვოთ შესაძლებლობა დატკბეთ ამ დაუვიწყარი სანახაობით! სუხიშვილის ანსამბლის კონცერტის ბილეთების შეძენა შეგიძლიათ ჩვენს ვებგვერდზე. იჩქარეთ, ბილეთების რაოდენობა შეზღუდულია!
ანსამბლი "სუხიშვილი" — ეს არ არის მხოლოდ ცეკვის ჯგუფი, ისინი ქართული კულტურის ნამდვილი მცველები და პოპულარიზატორები არიან. მათი სპექტაკლები — ის ყოველთვის სულისა და გულის დღესასწაულია, რომელიც დაუვიწყარ შთაბეჭდილებას დატოვებს. შეიძინეთ ბილეთები ჩვენს ვებგვერდზე და ჩაიძირეთ ქართული ცეკვის სამყაროში — ეს საუკეთესო საჩუქარია თქვენთვის და თქვენი საყვარელი ადამიანებისთვის.
არ გამოტოვოთ ეს უნიკალური შანსი გახდეთ დიდი კულტურული ღონისძიების ნაწილი!